Początki mojej przygody z koniem zaczęły się od hipoterapii. Gdy miałem niepełna 10 lat rozpocząłem rehabilitację na koniach. Po kilku latach wytężonej pracy terapeutycznej, która dała mi wspaniałe efekty zdrowotne, w 2001 roku wystartowałem w pierwszych zawodach parajeździeckich w kraju. Nastąpiła kilkuletnia przerwa w jeździe konnej spowodowana szkołą średnią i maturą. Jednak przez cały czas konie były w moich myślach.  W2005 roku podjąłem decyzję, że rozpocznę sportowe treningi ujeżdżeniowe. Po kilku miesiącach treningów i szkoleń w ramach programu Christopher ReeveParalympicEquestrian Training Project wystartowałem w zawodach parajeździeckich w kraju oraz pojechałem na pierwsze zawody zagraniczne, a były to Otwarte Mistrzostwa Czech. Połknąłem bakcyla, konie stały się moją pasją i celem w życiu. Choć starty w konkursach kosztują mnie bardzo dużo wysiłku, a jeszcze więcej stresu, to bardzo lubię to, co robię. Zostałem zaklasyfikowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) do grupy III (jazda stępem, kłusem i galopem). Jestem członkiem Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ), mam licencję zawodnika i od 2008 roku wchodzę w skład kadry narodowej polskiego parajeździectwa.

      Podczas mojej kariery zawodniczej startowałem w wielu zawodach paraujeżdżeniowych rozgrywanych w kraju i za granicą. Byłem między innymi na Mistrzostwach Świata w Hartpury (Wielka Brytania), na Mistrzostwach Europy w Vallensbæk (Norwegia) i w Moorsele (Belgia), na Mistrzostwach Krajów Nadbałtyckich w Danii, a ponadto na zawodach w Austrii, Czechach, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Regularnie biorę udział we wszystkich szkoleniach i zawodach parajeździeckich, jakie są organizowane w naszym kraju. W grudniu 2012 roku zostałem Halowym Mistrzem Polski, a w październiku 2013 roku zdobyłem tytuł Mistrza Polski w paraujeżdżeniu. Również w 2013 roku startowałem, jako jedyny parajeździec z Polski, na Mistrzostwach Europy w Herning (Dania). Zająłem 8. miejsce i uzyskałem kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu 2014 roku we Francji.  Od 2008 roku próbuję również swoich sił w regionalnych zawodach ujeżdżeniowych współzawodnicząc z powodzeniem ze zdrowymi jeźdźcami.

     Od dwóch lat intensywnie trenuję i przygotowuję się, na koniu o imieniu Rimel, z trenerką Natalią Kozłowską, która wspiera mnie, do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w 2016 roku. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i rokuje dobre wyniki. Wspólnie z koniem Rimelem chciałbym wystąpić i walczyć o jak najlepszy wynik dla mojego kraju na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio w 2016 roku.Partnerzy

P-R logo

Kadrowicze na FB

Zawody archiwalne

Kalendarz

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31